Kalendář akcí

Příměstský tábor

17.07.2017 08:00

Ve třetím prázdninovém týdnu jsme pro děti připravili týdenní příměstský tábor na téma námořníci. Hned první den se děti za pomoci vyhledaných náramků rozdělily do tří skupin na modré, červené a zelené a podle svojí barvy si všichni včetně vedoucích namalovali pruhy na svá trička. Během týdne si vyrobily spoustu zajímavých výrobků - lodičku, funkční hodinky, svítící maják, žraloka, želvu, mušličkový svícen a námořnickou čepici. Mezi výtvarnou činností si stihli všichni společně zahrát spoustu her včetně šipkované nebo stolního tenisu, nacvičit písničky a námořnický příběh a po obědě si odpočinuly při promítání pohádek. Úterní dopoledne nám zpestřili dva koně, na kterých se mohli děti povozit a ve čtvrtek si děti vyzkoušely zdravotní rozcvičku s naší milou lektorkou Danielou. V pátek se děti společně pokusily o připravení námořnického guláše v kotlíku, aby mohly odpoledne pohostit své rodiče - a moc se jim povedl! Páteční rozloučení s táborem proběhlo na zahrádce hospůdky U Kaštánka - děti předvedly nacvičené táborové písně a také svoje námořnické příběhy, které sestavily na základě vylosovaných slov. Rodiče mohli ochutnat námořnický guláš a odvézt si svoje šikovné děti domů.

Za pedagogické vedení děkujeme Míši a Tomovi, Janě a Filipovi a Jitce a Dominikovi a kuchařkám za chutné obědy a svačiny!

Rodičům děkujeme za důvěru a těšíme se zase někdy v na shledanou v Horní Lhotě!

ČINNOST SPOLKU JE REALIZOVÁNA ZA FINANČNÍ PODPORY MĚSTA BLANSKO.

Znak města Blanska - aktuální podoba

Dětský den

28.05.2017 15:00

Krásné nedělní odpoledne 28. května jsme si užili s dětmi, které přišly oslavit společně s námi Den dětí na deseti soutěžních stanovištích dobrodružné cesty kocoura Mikeše. Všechna stanoviště nabízela Mikešovy zážitky - chození ve velkých botách, trhání jablek i hrušek, nošení krajáče mléka, cestu na pouť, pouťové atrakce i chůzi kamaráda kozla Bobeše. Děti soutěžemi provázela kartička s obrázkem Mikeše, kterou si během cesty postupně vymalovaly. Závěrečným stanovištěm u Mikešovy babičky, které děti pomlely kávu, celá Mikešova cesta končí. Děti si za odměnu vysloužily krásný hrníček s obrázkem Mikeše. Soutěžní odpoledne obohatili hornolhotští hasiči slavnostním příjezdem nového auta a děti si mohly vyzkoušet zásah hasičskou hadicí na cíl. Vydařené nedění odpoledne většina rodin zakončila občerstvením v Hospůdce u Kaštánka. Všem příchozím děkujeme a těšme se na další rok!

ČINNOST SPOLKU JE REALIZOVÁNA ZA FINANČNÍ PODPORY MĚSTA BLANSKO.

Znak města Blanska - aktuální podoba

Tvoření s Míšou

26.05.2017 17:00

V závěrečném letošním výtvarném tvoření si děti společně s Míšou vyrobily z voskovaného papíru krásný košík a oslavily společně závěr školního roku.

ČINNOST SPOLKU JE REALIZOVÁNA ZA FINANČNÍ PODPORY MĚSTA BLANSKO.

Znak města Blanska - aktuální podoba

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>