Indiánské léto

14.07.2013 15:00

V sobotu a v neděli 13.7. - 14.7.2013 jsme si užili víkend jako praví indiáni za překrásného slunečného a trochu větrného počasí.

Za pomoci tatínků jsme postavili indiánské týpí, stanový přístřešek, a každý, kdo chtěl nocovat, také vlastní stan. Od 10 hodin jsme připravovali dřevo na oheň, zatopili pod kotlem a už se mohla vařit polévka, nad kterou měla dozor indiánská babička. Než se polévka uvařila, stihly děti pomalovat indiánský totem. V poledne jsme si na výborné polévce všichni pochutnali a pustili se do vyrábění. Maminky, babičky a některé děti se naučily uplést pěkný košík z pedigu, tatínci pomáhali s výrobou tomahavků a dalších pěkných tvarů z bublinkové fólie a barevné izolepy k radosti všech přítomných chlapců. Na dalších stanovištích si děti mohly navléknout korále - dřevěné, případně i barvené těstovinové, malovat obrázky nebo kamínky pomocí glitrových lepidel anebo využít sportovní nářadí - balanční houpačku, chůdy a kluci samozřejmě balón. Tatínci si mohli zahrát tenis a děti se stihly skočit také vykoupat do vyčištěného koupaliště, anebo se jen tak povozit na surfovém prkně. Večer jsme si na přpraveném ohni opekli špekáček a přivítali kytaristy, kteří nám hráli dlouho do noci. Ale děti také nezahálely a nacvičily krásnou táborovou píseň, kterou nám všem u táborového ohně za doprovodu bicích nástrojů zazpívaly. Náčelník připravil na závěr dne dětem strašidelnou vycházku nočním lesem a za statečnost byli všichni odměněni vypuštěním balónků štěstí a malou sladkostí. Potom už se pomalu chystaly ospalé děti do připravených obydlí.

V neděli po ranní snídani přišla na řadu cesta za pokladem. Děti plnily úkoly, aby našly správnou cestu, a podařilo se! Poklad byl objeven a při donesení do tábora si jej děti rozdělily mezi sebe a rozloučily se s indiánským létem 2013.

Všem, kdo nám pomohli, a zúčastnili se této náročné akce, velmi děkujeme za pomoc!

 

Tato akce proběhla za podpory Města Blanska a Jihomoravského kraje.

Znak města Blanska                                      Logo