IV. Příchod Mikuláše

30.11.2013 16:00

Již počtvrté jsme pro vás zorganizovali přivítání Mikuláše na parketu vedle hospůdky U Kaštánka. Děti soutěžily v čertovsky těžkých úkolech. A aby věděly, že ani tatínkům se nemusí vždycky všechno podařit, zvědavě přihlížely, jak se jim podaří naslepo obout boty všem čtyřem nohám židlí. Závěrečnou soutěž si opravdu užily - metali po sobě sněhové koule a potom počítaly, které družstvo rychleji přehazovalo. S Mikulášem jsme se spojili po telefonu, měl ale trochu zpoždění, v Praze prý bylo moc zlobivých dětí, a tak čekal na čerta, než je odnesl do pekla. V Horní Lhotě si pár dětí taky poplakalo, ale čert už byl tak unavený, že si žádné děťátko neodnesl. Všechny děti tak dostaly od Mikuláše s Andělem krásný balíček plný sladkostí a krásně se s nimi rozloučily. Hodný kočí potom po odvezení Mikuláše ještě dlouho vozil nadšené děti na vátečně ozdobeném voze taženém krásnými černými koňmi.

V rámci této akce jsme pro vaše i naše potěšení poprvé rozsvítili na vánoční svátky "konečně" pěkně vzrostlý stříbrný smrk vedle knihovny za podpory Jihomoravského kraje! Doufáme, že se vám líbil - stejně jako nám.

Děkujeme sponzorům akce - Jihomoravskému kraji, Ing. Luboši Flekovi, Martinu Štěpánkovi, Pavlu Škvařilovi a hospůdce U Kaštánka.

Logo