S Budulínkem za pohádkou

13.10.2012 16:00

V rámci našeho celoročního projektu jsme společně s Klubem Ratolest a Dětským koutkem Matýsek + Všudybýlek uspořádali pochod podzimním pohádkovým lesem s názvem S Budulínkem za pohádkou. Jelikož nám počasí přálo a připomínalo spíš některý z letních měsíců než-li říjen, návštěvnost akce byla velmi vysoká! Zúčastnilo se více jak 200 dětí, pro návštěvníky nad tento počet jsme bohužel již neměli připraveny startovní kartičky a tím pádem ani odměny, za což se tímto omlouváme - s takto vysokou účastí jsme opravdu nemohli počítat.

Cesta vedla od kraje lesa na Zborovcích krásnou lesní cestou sjízdnou i pro kočárky až do Horní Lhoty. Děti vítal Strážce lesa, dále potkaly Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, Perníkovou chaloupku s upečenými perníčky jako pamlskem na další putování, princezny Večernici, Princeznu se zlatou hvězdou, Pyšnou princeznu a Šípkovou Růženku. O kousek dál už je potěšil Bob a Bobek, umouněná Popelka, Křemílek a Vochomůrka, Vodník s vílou a Zlatovláska s králem. Na konci cesty mohly poznat všechny měsíce v roce, protože se rázem objevily v pohádce O dvanácti měsíčkách, kde samozřejmě nechyběla ani Maruška.

Každý účastník na základě předložené kartičky s razítky od jednotlivých stanovišť dostal párek s chlebem k opečení na připraveném ohni a svítící náramek.

Další občerstvení zajišťovala Hospůdka U Kaštánka.

Všem účastníkům této akce moc děkujeme a věříme, že odcházely děti i rodiče domů spokojeni.

Akce byla pořádána za podpory Jihomoravského kraje.

Logo