TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

07.01.2012 16:00

Stejně jako loni, i letos jsme se zapojili do tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika. Naši malí koledníčci se spolu se svými maminkami sešli v sobotu 7. ledna před čtvrtou hodinou odpoledne v našich prostorách v budově Bois, zde se ustrojili do tříkrálových obleků, které jsme si letos ušili sami, a vyšli jsme koledovat. Koledovali jsme dům od domu a současně prosili o finanční příspěvek do úředně zapečetěné kasičky. Naše družina byla letos početnější a byla obohacena o "muzicírování" v podobě harmoniky na kterou hrála paní Ivana Ševčíková. Chvíli po té, co jsme vyrazili koledovat nás začal smáčet déšť se sněhem, což bylo nepříjemné, ale vše jsme zvládli v pohodě. Naše tříkrálová družina se letos skládala z těchto koledníčků: Pepík Ševčík, Anička a Tadeášek Hoderovi, Leonka a Zuzanka Jandákovy, Pavlík Flek, Ondra, Filípek a Šimonek Skoupí, Lukášek Vystrčil, Julinka, Terezka a Štěpánek od Němců a samozřejmě velké díky patří také maminkám Ivaně, Šárce, Renatě a Míši. Výtěžek sbírky bude věnován pro handicapované, seniory, matky s dětmi v nouzi a další. 

Pokladničky jsme odevzdali do charitního centra v Blansku, kde je odpečetili a spočítali a sdělili nám, že bylo v naší obci vybráno 9 737 Kč.

DĚKUJEME nejen za finanční příspěvky, ale i za sladkosti, které naši malí koledníčci dostali a budeme se těšit opět za rok na viděnou !