Kalendář akcí

Příměstský tábor 16.7. - 20.7.2018

20.07.2018 17:00

Ve třetím červencovém týdnu jsme pro děti opět připravili příměstský tábor. Program se nesl v duchu našeho celoročního tématu "Nestůj stranou". Na rozdíl od Dětského dne, kdy jsme nestáli stranou směrem ke zdravotním komplikacím, jsme se v tomto týdnu zaměřili na ochranu přírody. Pondělním tématem byla louka a život na ní. Děti si vyrobily hmyzí domeček a zahradní vílu. V úterý k tématu lesa se kromě výroby ptáčka a sovičky z filcu děti vypravily na aktivní pomoc lesu sběrem odpadků – a že jich bylo! Ve středu k tématu rybník velmi příznačně téměř celý den pršelo, a tak se děti soustředily spíše na výrobky žabičky a na hry uvnitř sálu. Den oživilo dopolední cvičení pro správný vývoj páteře s lektorkou Danielou. Čtvrtek se naštěstí vydařil lépe a sluníčko vykouklo a tak se děti mohly povozit na koních pana Rosendorfa ze Spešova. Téma dne byla země a děti si polepily ubrouskovou metodou krásné dřevěné truhličky - moc se jim povedly! Páteční den byl závěrečným a na řadu přišla stopovaná za sladkým pokladem. Děti si na památku vyrobily přívěsek na krk a připravily pro rodiče kotlíkový bramborový guláš. Každý den se zpívalo, ke každému tématu se naučily krásnou písničku a před vystoupením si ještě vyrobily papírové zdobené klobouky. Závěrečné vystoupení na zahrádce U Kaštánka vehnalo mnohým z nás slzy do očí. Na připraveném guláši si všichni moc pochutnali! Děkujeme za krásný týden!

Poděkování patří pedagogickému vedení - Míši Flekové, Janě Prenicové a Jitce Langrové a jejich pomocníkům - Tomášovi, Filipovi a Dominikovi a také Martinovi za hudební doprovod.

Nádherný a výborný ovocný dort a dětem perníčky upekla maminka Elenky paní Maruška Hoffmannová - moc děkujeme za sladkou tečku.

Dětský den "Nestůj stranou"

24.06.2018 14:00

V neděli 24. června jsme pro děti připravili zábavný dětský den s podtitulem Nestůj stranou. Toto široké téma jsme zaměřili na zdravotnickou pomoc. Na deseti stanovištích si děti oživily svoje znalosti ohledně pomoci v případě zranění a vyzkoušely si různé techniky ošetření poranění nebo přenesení poraněného z využitím vlastních i přírodních materiálů. Nechyběly zábavné skládačky lidského těla ani staré telefony pro přivolání pomoci - a že daly dětem staré číselníky pěkně zabrat! Dalším lákadlem byli nepochybně hornolhotští hasiči a Městská policie Blansko. Všichni dětem ochotně předvedli vybavení aut, policisti také helmy a pouta. Na dvou interaktivních stáncích si děti mohly střelit ze vzduchovky nebo nechat zasádrovat prst. Na téměř každém stanovišti je čekala pěkná odměna v podobě omalovánek, skládaček nebo naučných kartiček. Jako závěrečnou odměnu dostaly reflexní vak, do kterého si všechny věci mohly vložit. Navíc si pochutnaly na pitíčku Caprisonne. I přes podmračené počasí jsme si s dětmi jejich svátek užili!

BambiFest

18.05.2018 15:00

Letošní ročník blanenského BambiFestu jsme obohatili hned dvěma vystoupeními našich šikovných dětí na hlavním pódiu v pátek 18. května. Krásně nacvičenou sestavu předvedl kroužek Street Dance pod vedením Kristýny Olbertové. Následovala ukázka zábavného cvičení pro děti Narovnej se! pod vedením lektorky Daniely Kalvodové. Tyto ukázky byly zároveň pozvánkou pro ostatní děti do našich řad.

Během soboty jsme měli pro děti připraven stánek s mnohými aktivitami - děti si vyráběly sliz, dárkovou krabičku a další skládané tvary z barevných papírů, mohly si vyzkoušet svoji rovnováhu, trefu míčkem do čertovské krabice nebo skok přes švihadlo. Stánek byl až do odpoledních hodin nepřetržitě obsazen. Rádi jsme všem vyšli vstříc a přispěli tak k prezentaci neziskových organizací města.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>