Kalendář akcí

NORDIC WALKING

10.07.2019 07:24

V létě si užíváme lekcí Nordic Walking pod vedením Daniely. První cvičení s holemi a instruktáž proběhlo v okolí Horní Lhoty 25. června a druhé cestou z Jedovnic do Rudického propadání 9. července. Tímto pohybem zapojíme až 90 % svalů v těle a skvěle si to užíváme! Mrkněte do fotagalerie.

Den dětí "BEZ OBALU"

09.06.2019 15:00

Krásné nedělní počasí vylákalo přes 50 dětí s rodiči na náš dětský den s názvem Bez obalu.Na deseti stanovištích jsme se snažili dětem přiblížit jak správně nakládat s odpady a jak je důležité je recyklovat. Na začátku soutěžní cesty si děti prošly Kneippův chodníček a seznámily se se základními pravidly třídění. Díky krásně zpracovanému materiálu a pohádce s názvem Petlahvoň se dozvěděly, že vše, co do přírody přinesou, musí zase odnést. Na druhém stanovišti se recykloval papír - děti si z ruliček od toaletního papíru za pomoci barevných papírů vyrobily krásného motýla. Následovalo stanoviště o významu vody a její spotřeby a šetření s ní. Děti si vyzkoušely pumpovat vodu přímo z pumpy a snažily se projít překážkovou dráhu až k vodní víle, které získanou vodou zalévaly stromek. Cestou si děti všimly nepořádku na trávníku a snažily se jej uklidit - samozřejmě správným vytříděním do barevných kontejnerů na plast, sklo a papír. Význam dřeva a jeho zpracování představovaly dřevěné hračky hned vedle hasičské zbrojnice. Děti si postavily hranice a ještě mohly projít vybavení hornolhotských hasičů. Jak se správně kompostuje se dozvěděly na dalším stanovišti, kde si mohly zasadit salát nebo jahodu do čerstvé hlíny a odnést si s sebou domů. Jak na třídění kovů se mohly zeptat na dalším stanovišti a vyzkoušeli hod na pyramidu z plechovek. O recyklaci si popovídaly o kousek dál a jak se pracuje sklářům si vyzkoušely nafouknutím balónku tenkou slámkou. Na závěr byly odměněny režnou taškou, kterou si mohly ozdobit potiskem zvířátek.

Odpoledne se hezky vydařilo a k večerní pohodě přispěla svým vystoupením všem přítomným kapela Rockfór. Všem děkujeme.

You Dream We Run

07.06.2019 18:00

I naše děti z Horní Lhoty se zúčastnily charitativní akce You Dream We Run. Běhaly za tým Nemocnice Blansko a tým firmy Synthon.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>