Kalendář akcí

Sběr

13.10.2018 09:00

V krásném podzimním sobotním dopoledni jsme s dětmi obešli celou vesnici a posbírali vámi připravené hromádky starého papíru, novin, kartonů a časopisů. Náklad jsme doložili balíčky uskladněnými v budově knihovny a víc jak hodinu strávili roztříděním a převážením jednotlivých druhů ve sběrném dvoře. Děti si zaslouženě za odměnu zahrály bowling.

Všem, kdo nám přispěli do naší sbírky velmi děkujeme!

Cvičení Blansko

03.09.2018 12:05

Od začátku nového školního roku jsme odstartovali již sedmou sezónu našich pravidelných lekcí cvičení v Blansku pro všechny generace našich spoluobčanů.

Pro děti je to cvičení Narovnej se!, které napraví případné nedostatky v jejich postavení těla a celé tělo zpevní a podpoří jeho správný vývoj.

Oblíbené taneční hodiny Street dance s Kristýnou podpoří děti v jistotě vystupování před publikem a osvojení složitějších tanečních sestav.

Dospělí mohou využít našich tanečních lekcí zumby, kterou zde úspěšně jako jedni z mála na okrese cvičíme již sedmým rokem s Lucií a nově s Aničkou!

 

Pro ty, které zlobí bolesti zad a chtějí si dát pořádně do těla, se nabízí intenzivní dvouhodinovka složená ze zdravotní rozcvičky Norbekova a lekce Pilates, doplněnou o různé další techniky. Samozřejmě se dají hodiny odcvičit také samostatně.

Nejen pro nejstarší generaci je zde skvělá zdravotní rozcvička Norbekova, ale také oblíbený SM Systém MUDr. Smíška.

Hodiny vedou lektorky Daniela Kalvodová a Vlasta Němcová, což je záruka toho, že se nebudete nudit a budete odcházet s příjemným pocitem uvolněného těla i mysli.

Příměstský tábor 16.7. - 20.7.2018

20.07.2018 17:00

Ve třetím červencovém týdnu jsme pro děti opět připravili příměstský tábor. Program se nesl v duchu našeho celoročního tématu "Nestůj stranou". Na rozdíl od Dětského dne, kdy jsme nestáli stranou směrem ke zdravotním komplikacím, jsme se v tomto týdnu zaměřili na ochranu přírody. Pondělním tématem byla louka a život na ní. Děti si vyrobily hmyzí domeček a zahradní vílu. V úterý k tématu lesa se kromě výroby ptáčka a sovičky z filcu děti vypravily na aktivní pomoc lesu sběrem odpadků – a že jich bylo! Ve středu k tématu rybník velmi příznačně téměř celý den pršelo, a tak se děti soustředily spíše na výrobky žabičky a na hry uvnitř sálu. Den oživilo dopolední cvičení pro správný vývoj páteře s lektorkou Danielou. Čtvrtek se naštěstí vydařil lépe a sluníčko vykouklo a tak se děti mohly povozit na koních pana Rosendorfa ze Spešova. Téma dne byla země a děti si polepily ubrouskovou metodou krásné dřevěné truhličky - moc se jim povedly! Páteční den byl závěrečným a na řadu přišla stopovaná za sladkým pokladem. Děti si na památku vyrobily přívěsek na krk a připravily pro rodiče kotlíkový bramborový guláš. Každý den se zpívalo, ke každému tématu se naučily krásnou písničku a před vystoupením si ještě vyrobily papírové zdobené klobouky. Závěrečné vystoupení na zahrádce U Kaštánka vehnalo mnohým z nás slzy do očí. Na připraveném guláši si všichni moc pochutnali! Děkujeme za krásný týden!

Poděkování patří pedagogickému vedení - Míši Flekové, Janě Prenicové a Jitce Langrové a jejich pomocníkům - Tomášovi, Filipovi a Dominikovi a také Martinovi za hudební doprovod.

Nádherný a výborný ovocný dort a dětem perníčky upekla maminka Elenky paní Maruška Hoffmannová - moc děkujeme za sladkou tečku.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>