Zajímavosti

TRÁVA ;o)

Jednoho dne se Bůh zeptal Sv. Františka...

Bůh: Franto, ty víš všechno o zahradách a přírodě, co se to děje tam dole? Co se to stalo pampeliškám, fialkám, sedmikráskám a těm dalším věcem, které jsem před věky vysázel? Měl jsem perfektní bezúdržbový zahradní plán. Ty rostliny rostly v jakékoliv půdě, vydržely sucho a hojně se samy množily. Nektar z dlouhotrvajících květů přitahoval motýly, včely a hejna zpěvných ptáků. Očekával jsem tedy, že už uvidím krásné zahrady plné barev a květů. Ale všechno co vidím jsou zelené fleky...
Sv.František: To někteří lidé, Pane. Začali říkat tvým květinám „plevel“, ze všech sil je hubí a nahrazují trávou.
Bůh: Trávou? Ale to je tak nudné! Není to barevné. Nepřitahuje to včely, motýly, ani ptáky, jenom ponravy a žížaly. Je to citlivé na teplotní změny. Chtějí tihle lidé opravdu aby tam rostla tráva?
Sv.František: Očividně, Pane. Podstupují při jejím pěstování velké utrpení. Začnou každé jaro hnojit a hubí všechny ostatní rostliny, které se v trávníku objeví.
Bůh: Jarní deště a teplé počasí pravděpodobně způsobuje, že tráva roste opravdu rychle. To musí být ti lidé velice štastní.
Sv.František: Vypadá to, že ne, Pane. Jakmile trochu povyroste, sekají jí někdy i dvakrát do týdne.
Bůh: Oni jí sekají? Suší jí jako seno?
Sv.František: Nikoliv, Pane. Většina z nich jí hrabe a dává do pytlů.
Bůh: Do pytlů? Proč? Je to cenné? Prodávají to?
Sv.František: Ne Pane, právě naopak. Platí za odvoz.
Bůh: Tak počkej chvilku: Oni to hnojí aby to rostlo, a když to roste, tak to sekají a platí za to, aby se toho zbavili?
Sv.František: Ano Pane.
Bůh: Tihle lidé musí cítit velkou úlevu v létě, když vypínáme déšť a zapínáme horko. To dozajista zpomalí růst trávy a ušetří jim to hodně práce.
Sv.František: Tomu nebudete věřit, Pane! Když tráva přestane růst tak rychle, vytáhnou hadice a platí ještě více peněz za zalévání, aby mohli pokračovat v sekání a odvážení.
Bůh: Děsnej nesmysl! Alespoň že si nechali ty stromy, které jsem vysadil. Stromům narostou na jaře listy pro krásu a letní stín. Na podzim opadají a vytvoří přirozenou pokrývku, aby zadržely vláhu v půdě a chránily tak stromy a keře. Navíc se rozloží na kompost aby obohatily půdu. Je to přirozený cyklus života.
Sv.František: Raději si sedněte, Pane. Místo toho je ti lidé hrabou na velké hromady a platí za jejich odvoz.
Bůh: To není možné!! A co dělají aby chránili kořeny stromů a keřů před mrazem, a aby udrželi půdu vlhkou a nespečenou?
Sv.František: Po tom co vyhodí listy kupují něco v igelitových pytlích, co se nazývá mulč. Přivážejí to domů a rozsypávají to na místo listů.
Bůh: A odkud tento mulč berou?
Sv.František: Oni kácí stromy a rozemelou je, aby tento mulč vyrobili.
Bůh: Dóóóst!!! Už na to raději nechci myslet. Svatá Kateřino, ty máš na starosti kulturu. Jaký film je na programu dnes večer?
Sv.Kateřina: „Blbý a blbější“ Pane. Je to opravdu hloupý film o ...
Bůh: To je OK, klidně to pusť. Myslím že jsem o tom už slyšel od Františka.


Fotka uživatele Martina Mastilová.

 

Zajímavosti o výběru povolání podle horoskopu

Býci budou šťastní v kuchyni, Berani se hodí do politiky!

Vybrali jste si dobře povolání?

 

V první řadě: nikdo jiný než vy nemůže rozhodnout, která práce bude ta vaše vysněná. Jestli ale nemáte tušení, kam se vrtnout, nebo toužíte po změně, čtěte dál. Zjistíte, jaká kariéra se hodí právě pro vaše znamení.

Každé z dvanácti znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny, a proto se na některé pracovní pozice hodí více a na jiné méně. Poradíme vám, jaké jsou vaše silné stránky a kam by zrozenci právě vašeho znamení měli investovat svou energii.

 

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani jakožto první znamení zvěrokruhu mají energie a odvahy na rozdávání, jsou silní a soutěživí a rádi se předvádějí. Proto se pro ně hodí pracovní pozice, které jsou v určitém směru výzvou. Často bývají sportovně nadaní, pak je pro ně vhodné povolání hasiče, záchranáře nebo policisty, kde může vyniknout jejich touha po hrdinství; mnohdy také působí jako profesionální sportovci. Díky své nesmlouvavé průraznosti mohou uspět i v politice či reklamě.

 

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci jsou velmi stabilním znamením, které se málokdy pouští do vlastního podnikání – preferují jistotu zaměstnání. Toto znamení je velmi smyslové, vhodná je pro ně práce spojená s krásnem a estetikou – bývají z nich vynikající kurátoři, učitelé v ZUŠ, designéři, aranžéři nebo floristé. Cizí jim není ani rukodělná výroba. Vyhovují jim i pozice zaměstnávající smysly a jsou mezi nimi vynikající kuchaři i sommeliéři a také maséři či fyzioterapeuti, protože dotekem dokážou zjistit nevídané věci.

 

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci jsou komunikativní a baží po informacích. Jejich ideální kariéra je v médiích, kde se budou denně dozvídat rozličné novinky a dále s nimi pracovat. Vyhovuje jim i rozmanitá práce s lidmi, ať už je to zákaznický servis, jakýkoli typ prodeje, nebo třeba pozice číšníka či servírky v restauraci. Potřebují pracovat tam, kde to žije, kde se věci dynamicky mění a dny nejsou stejné. Vzhledem k svému charismatu a přesvědčivosti zazáří také jako realitní makléři nebo diplomaté.

 

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Pro Raky je péče o druhé naprostou přirozeností a právě pozice, které ji vyžadují, jsou pro ně jako dělané. Velmi dobře se uplatní jako zdravotnický či pečovatelský personál v nemocnicích i domovech pro seniory, uspějí jako učitelé na jakémkoli stupni vzdělávání nebo vychovatelé. Často vedou kurzy nebo se věnují poradenské činnosti týkající se psychologie a osobního rozvoje. Daří se jim i v „alternativních“ profesích, jako jsou duly, léčitelé, cvičitelé jógy a podobně.

 

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Pro Lvy je ohromně důležitá prestiž a postavení, a proto potřebují takovou práci, která jim pomůže vysněného cíle dosáhnout. Poradí si ve vyšší pozici v managementu, ale spíše jim sedí sólovější profese. Zazáří jako architekti nebo v uměleckých profesích, kde mohou dát průchod svému egu a osobnímu vyjádření. Díky schopnosti argumentovat a mít nad ostatními navrch uspějí i jako právníci. Často na ně narazíte v extravagantních profesích, jako je módní návrhář či tatér.

 

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pro Panny je denním chlebem organizace, ve které se naprosto vyžívají. Díky tomu jim ideálně padnou profese asistentů a administrativních manažerů, kde je právě organizace jejich pracovní doménou. Neztratí se v pořádání nejrůznějších akcí, od svateb přes dětské oslavy až po obecný catering. Díky své pečlivosti se hodí také pro práci ve výzkumu, bývají dobří statistici nebo účetní. Není jim cizí práce s jazyky a uplatní se jako překladatelé, korektoři, editoři či redaktoři všeho druhu.

 

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Pro Váhy nejsou vhodná extrémně stresující a dynamická povolání, na práci potřebují svůj klid a harmonii. Jejich předností je vkus a smysl pro estetično, a proto září jako zahradní architekti nebo designéři, často působí také v oděvním průmyslu. Váhy rády pracují ve společnosti a dělají lidem radost, hodí se pro ně práce ve službách – jsou skvělé jako průvodci, delegáti cestovních agentur, maséři, pracovníci lázeňských a kosmetických zařízení, líbit se jim bude také práce v umělecké branži, například v divadle.

 

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři dají na prestiž snad ještě více než Lvi a potřebují, aby pro ně jejich práce byla výzvou a museli se v ní denně překonávat. Umějí zvládat stres a zůstat v klidu i v krizových situacích. Obstojí na pozici operátora linky první pomoci, lékaře, nejlépe chirurga či jiného specialisty, který se nemusí potýkat s „obyčejným každodenním“ provozem. Stejně tak jsou skvělí právníci a diplomaté, daří se jim i ve výzkumu a fyzice, často jsou úspěšní na pozici forenzních analytiků nebo IT specialistů.

 

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci milují práci s lidmi v jakékoli podobě, a proto je pro ně ideální místo ve službách, ať už se jedná o pozici hostesky, číšníka, nebo prodavače či poradce, kouče nebo trenéra. Fyzická aktivita jim není cizí, často tedy práci nějak spojují s pohybem – může to být fyzioterapie nebo vedení lekcí ve fitcentru. Mají vztah ke zvířatům a naplňující pro ně je i práce v útulku nebo pozice veterináře. Mnoho Střelců má hluboký vztah k ekologii a péči o životní prostředí, což je další směr, kterým se mohou profesně vydat.

 

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi to umějí s čísly a exaktními daty, bude se jim dařit jako ekonomům, účetním, na pozicích v bankovnictví nebo v IT, ačkoli mluvíme spíše o programování než technické podpoře. Naopak při jednání s lidmi většinou tak obratní nejsou, i když se díky své schopnosti ponořit se do hloubky tématu často dostávají na pozici učitelů a přednášejících. Mají sklony k workoholismu a pro svou práci se dokážou opravdu nadchnout. Často se vrhají do podnikání a kariéře zasvětí většinu života.

 

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři jsou svobodné duše a nejlépe se jim daří na nekonvenčních pracovních pozicích, které si sami vytvoří. Bývají z nich spisovatelé nebo ilustrátoři, ale také grafici, copywriteři a markeťáci. Mnoho z nich je velmi kreativní a živí se třeba jako tatéři, malíři či hudebníci. Naplňuje je práce s knihami, ať už na pozici knihkupců, nakladatelů, nebo redaktorů. Mezi Vodnáři je mnoho podnikatelů, kteří zakládají zajímavé, i když třeba neziskové projekty a pracují pro „dobro světa“.

 

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou díky své veliké empatii dobří psychologové a psychoterapeuti, najít se dokážou také v práci koučů a poradců pro životní rozvoj nebo na ezoteričtějších a duchovnějších pracovních pozicích, jako je cvičitel jógy, spirituální průvodce nebo léčitel. Naplňující jsou pro ně i nejrůznější formy dobrovolnické a charitativní práce, peníze pro ně nejsou primární a v práci musejí hlavně vidět smysl. Stres a tlak jim nedělají dobře, a proto se příliš nehodí na vedoucí pozice, raději spíše splývají s proudem.

Marek Herman

Kdo je nejdůležitější v rodině? Není to otec ani děti! Psycholog dojal svými názory moderátorku k slzám!

 

Český psycholog Marek Herman se proslavil bestsellerem Najděte si svého marťana. A i on sám tak trochu jako marťan mezi dnešními populárními styly výchovy, při nichž se na první místo staví děti, působí.

Český psycholog Marek Herman dojímá mámy. Svými názory plnými úcty a obdivu k maminkám, které pokládá za nejdůležitější členy rodiny, rozplakal i moderátorku pořadu Maminy s rozumem.


„Ze spokojené mámy čerpá celá rodina, proto je vždy na prvním místě. Ne otec. Ne děti.“


Právě tuto myšlenku český psycholog původem z Opavy Marek Herman podporuje. Mezi rodiči se proslavil zejména bestsellerem Najděte si svého marťana. A i on sám tak trochu jako marťan mezi dnešními populárními styly výchovy, při nichž se na první místo staví děti, působí.

V novém dílu pořadu Maminy s rozumem se rozpovídal nejen o nesnesitelném tlaku dnešní doby na mámy, ale také poradil, jak z této pasti ven.

https://tv.nova.cz/clanek//novinky/kdo-je-nejdulezitejsi-v-rodine-neni-to-otec-ani-deti-psycholog-dojal-svymi-nazory-moderatorku-k-slzam.html


1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>